Тиждень естетичного виховання

З 12 по 16 березня  2012р в Першотравенській ЗШ № 4 пройшов тиждень естетичного виховання.

Відкрився тиждень естетичного виховання лінійкою. В цей же день учні змогли прийняти участь у виставці тематичних стіннівок  з трудового навчання та музики, виставці малюнків  «Як звучить музика»  і мали змогу відгадувати ребуси, кросворди, дати відповіді на запитання народознавчого запитальника-щоденника.

Традиційною вже стала виставка учнівської творчості з декоративно-прикладного мистецтва. Вона пістріла різноманіттям виробів, видів, матеріалів. Тут і моделювання, і вишивка різними матеріалами, і в’язання крючком і спицями, і бісероплетіння, і м’яка іграшка, і вироби із природного матеріалу….

Серед великої кількості рушників і рушничків виділялись роботи Симоненко Даші і Рішко Оксани,   вироби з бісеру Дьоміної Альони,  вишивка стрічками Сич Лізи та Ганець Юлії,  в’язані гачком серветки Хоруженко Каті, вишиті вироби Кришталь Іри, Макогон Люби, Сметаннікової Лізи і інші.

І слідуючого дня центром шкільних подій знову опинився  вестибуль  школи ,

Де цього разу проходила виставка родинної творчості, персональні виставки учнів та майстрів-умільців.       Вироби з природного матеріалу  не новинка на шкільних виставках. Але така кількість виробів із ракушок,  яку представила  учениця 11 класу Гройс Альона, могла б бути  гордістю будь-якої професійної виставки.   Ракушки незвичних форм і розмірів, фантазія, кропітка праця автора  створили шедеври – тут і слоники, і морські коники, і Дюймовочка …. Відвідувачі виставки були зачаровані  її поробками.

Бісероплетіння одне з найулюбленіших занять багатьох школярів.  Власноруч виготовлені панно, картини з бісеру, букети  - це справжня гордість Дьоміної Альони, учениці 8-А класу. Майстерно, зі смаком виготовлені, вони викликали захоплення, вражали оригінальністю форм і кольорових поєднань.

Вишивку  стрічками   представляла на персональній виставці  учениця  5 класу Ганець Ліля. Цей вид рукоділля – один з її улюблених.. Відвідуючи гурткові заняття, вона освоїла ази вишивки, тепер, прикладаючи умілі руки  й творчість, створює вироби сама.

Справжню картинну галерею представила сім’я  Сметаннікових. Спочатку захопилась вишивкою  Ліза, учениця 7 класу, а тепер долучилась і мама. І як результат – пейзажі, натюрморти, улюблені  герої, вишиті хрестиком,  радують і дивують не тільки авторів робіт , а й глядачів .

У сім’ї Горецьких  мама добре і вправно в’яже, а дочка Марія, учениця ? класу, нещодавно почала створювати свої перші  в’язані вироби. Це їх перша  сімейна виставка в’язаних виробів, яка теж не залишила байдужими відвідувачів.

Та, мабуть, найбільшою окрасою виставки стали роботи   майстрів-умільців міста. Ніхто не оминув виробів з деревини . Вони захоплювали різноманіттям виробів, технік оздоблення, мотивів і орнаментів. Тут  і  вази, і підсвічники, і декоративні тарелі,  і панно,  і кухонні дошки, і  екзотичні маски.

Дивовижне багатство української вишивки, розмаїття кольорів , піднесений світ краси і фантазії, поетичне осмислення життя  передає в своїх роботах вишивальниця Недашківська Марія Григорівна. В її скарбниці  декоративні наволочки, доріжки, серветки, картини.  Своє захоплення вона передала і донькам.

Одним із цікавих моментів тижня стала конкурсна програма «А я просто україночка…». В ній прийняли участь дівчатка 8-А класу.  Костюми із нетрадиційних матеріалів . в стилі авангард та й самі маленькі моделі залишили глядачів в захваті, зі смаком оформлені салати та бутерброди ,  композиції із цукерок  показали фантазію, творчість   та винахідливість учениць. Конкурси капітанів, кмітливих і інші показали, що учениці добре володіють знаннями, знають  і шанують  народні традиції. Крім цього учасниці показали і свої вокальні таланти,  здібності читців.

Цікавими були для учнів і майстер-класи з вишивки стрічками, паперової пластики, квілінгу. Уміння, захоплення своєю справою та майстерність передали учням  керівники БХТ.

Вечір класичної музики дав змогу дітям залучитись до світу сучасної опери.

Майстер-клас з оздоблення виробів показали хлопці-старшокласники для  учнів 5 класу.

Завершенням тижня стала  лінійка,   де  було показано відео- калейдоскоп подій тижня естетичного виховання,  учнів підбадьорили і поздоровили віршами, нагородили призами , солодощами і грамотами.

У багатьох  учнів і дорослих, що відвідували виставки, заходи  виникло бажання самому залучитись до прикладної творчості, тому що вироби, зроблені власними руками, стають приємною окрасою їхнього побуту, сприяють вихованню художніх смаків, трудовому й естетичному вихованню.

Type the text here